Vánoce

24.12.2022

Už od prvního adventu, kdy jsme v našem zařízení začali chystat vánoční výzdobu, se těšíme jednak na vánoční prázdniny a samozřejmě hlavně na Ježíška. Letos s námi štědrý den strávily opět teta Jana a Verča. Aby nám to čekání rychleji uběhlo, vyrazili jsme s tetou Janou do Domažlického kina na pohádku Kocour v botách: poslední přání. Pohádku jsme si velice užili, někteří z nás byli v kině vůbec poprvé. No a po návratu už začaly přípravy na slavnostní večer. Pomáhali jsme s přípravou a prostřením štědrovečerního stolu, bez řečí jsme si uklidili svoje pokojíčky a už nastal čas večeře.

Po večeři jsme si zazpívali pár koled, abychom přilákali Ježíška a pak už jsme netrpělivě naslouchali, zda neuslyšíme zacinkat zvoneček. Když už konečně zacinkal, spěchali jsme do herny, odkud se zvuk zvonku ozýval. Tam zářil stromeček a pod ním hromada dárků!! Nadšení nebralo konce, každý byl od Ježíška štědře obdarován. Když jsme rozbalili všechny dárky, museli jsme si s nimi pohrát, pak nám tety pustili v televizi Vánoční pohádku, kterou jsme tento nezapomenutelný den zakončili. Byli jsme moc šťastní, že na nás Ježíšek nezapomněl. Pro spoustu z nás to byly ty nejštědřejší Vánoce.

Za to, že u nás v Robinsonu byl Štědrý den opravdu štědrý děkujeme všem našim sponzorům a hodným lidem, díky kterým každý dárek, ať už malý či velký, měkký či tvrdý, s pomocí jejich štědrého srdce, vykouzlil každému dítěti radost a nádherný úsměv na tváři.