Dovolená v Železné Rudě

02.05.2023

Pravidelně každým rokem jezdíme na týdenní pobyt na Šumavu. Letos jsme vyrazili jen na čtyři dny, natěšení na sníh, protože v Klenčí jsme si zatím sněhu a zimních radovánek moc neužili.

Na pobyt s námi jela teta Lenka a Jana. Vše nachystaly, lyže nechaly seřídit, naložily veškerou naši výbavu a mohlo se vyrazit.

Díky napadanému a umrzlému sněhu byla cesta hodně napínavá, doufali jsme, že dojedeme bez nehody a opravdu jsme to zvládli. Během tohoto krátkého pobytu jsme všichni zvládli stát na lyžích a zdolat někdo menší, někdo větší kopec. A hlavně bez úrazu 😊

Na večer tety připravily různé hry a soutěže, takže spát jsme šli unavení ale nadšení, protože většina z nás stála na lyžích poprvé v životě a tím větší byla radost z toho, že se to dá zvládnout.

Na závěr pobytu nás ještě tety vzaly do bazénu do Sušice, kde jsme si užili vodních radovánek. Vykoupaní a příjemně unavení jsme se pak vraceli domů plní zážitků. Děkujeme tetám za trpělivost a pevné nervy a doufáme, že budeme ještě někdy možnost zažít tak krásnou dovolenou.